Rheinmetallov MG3, direktni naslednik nemškega MG42 Budeswehru in še nekaterim evropskim vojskam pridno služi že od ’60 let. Edina hiba puškomitraljeza (oziroma mitraljeza, če je nameščen na trinožnik) poleg (pre)visoke kadence streljanja predstavlja njegova teža in pomanjkanje dodatne opreme, bolj ali manj uporabne.
Ob dejstvu, da večina oboroženih sil počasi prehaja na lahke puškomitraljeze, ki se jim se s pomočjo uporabe polimerov odvzelo kar nekaj teže in dodalo optične namerilne naprave, se je tudi Bundeswehr počasi spoprijel z modernizacijo njihovega glavnega podpornega orožja na taktični ravni. Ker bo morebitna menjava podpornega orožja z MG5 ali HK121 nemške davkoplačevalce kar pošteno udarila po žepu, se je vojska odločila za nadgradnjo obstoječega puškomitraljeza, deloma pa lahko vzroke iščemo tudi v izgubi zaupanja v zanesljivost omenjenih modelov.
Puškomitraljezu so znižali kadenco streljanja na okvirnih 800 nabojev v minuti ter s tem izboljšali predčasno odklepanje valjčkov na zaklepu. Novo, nastavljivo kopito z oporo nudi strelcu boljši naslon (ki je mimogrede pri temu orožju kar precej dobrodšel), dodan je ročaj za nošnjo, 3 picatinny letvice, ki služijo nameščanju optičnih namerilnih naprav ter nova, uporabniku bolj prijazna varovalka.
Kit za nadgradnjo MG3 je razvil Rheinmetall in Tactics Group, Bundeswehr pa dodaja lasten Optronik kit optičnih namerilnih naprav in laserja.
Bundeswehr še enkrat dokazuje da ni vse staro za v livarno!
Novica deloma povzeta po The Firearm Blog in Strategie&Technik, slikovno gradivo The Firearm Blog, Strategie&Technik,