Ga praktično ni filma, distopičnega ali apokaliptičnega, z parimi izjemami, kjer Desert Eagle ni prikazan kot popolna naprava za ukinjanje članstva med živimi (…ali pa vsaj premikajočimi se neživim stvorom), zlobcem, super zlobcem, vesoljcem, zombijem in podobno nesnago. Tisti, ki smo ga že imeli priložnost uporabiti na strelišču, v enem ali celo vseh kalibrih, ki so na voljo, pa vemo, da ima ergonomijo enako polenu, teža je skorajda enaka malce podhranjenemu novorojencu, velikost pa, vaš mali mestni avto je lažje imeti v prtljažniku kombija kot pa tole za pasom. Ampak, filmi, serije in stripi so Desert Eagle naredili sila privlačnega, zadnji, ki utrjuje slavo temu kosu železja je seveda nihče drug kot Deadpool osebno. Ker pa čez lužo, kjer ima Desert Eagle enako kulten status med nepoznavalci orožja, kot pri nas, so pri Magnum Research (…trenutno edini, ki še proizvaja Deser Eagle “pištole”, ročni top je mogoče bolj primerna oznaka) ponudili posebno izvedenko, prav za primer apokalipse. Tako boste lahko v stilu ubranili, dom, ženo in še kaj ko vam bodo okoli hiše recimo, blodile horde zombijev. Ti so v ZDA na splošno jako popularni (zombiji, da ne bo pomote), če imajo tam zanje posebno strelivo, zakaj naj nebi zanje imeli še prav posebnega Deser Eaglea, kajne?
Tako je najnovejša izvedenka Magnum Researchovega Desert Eagla Mark XIX v apokaliptični verziji (…dejansko so ga poimenovali Mark XIX Apocalyptic Desert Eagle oz Desert Eagle WMD), skorajda običajen Desert Eagle, če to sploh obstaja, z to razliko da ima nov izgled, kar se zaščitnega sloja tiče. Samo sklepamo da WMD pomeni Weapon of Mass Destruction, če ja, potem bi pričakoval večjo kapaciteto nabojnika ali pa priloženo stekleničko z napojem, ki vsebuje Deadpoolove strelske spodobnosti. Kakorkoli že, novi ubijalec zombijev ima mat površinsko obdelavo v beli barvi z apokaliptičnim vzorcem, zahvala temu gre Cerakote površinski barvanju pri visoki temperaturi. Kot je znano je sila priljubljeni Cerakote zelo trpežen nanos keramične barve, ki se jo po nanosu zapeče na visoki temperaturi. Pri Magnum Research se prav tako pohvalijo z visoko tehnološkim načinom robotizirane proizvodnje, sklepamo, da naj to kupcem nekaj pomeni. Apokaliptični Desert Eagle je na voljo v dveh, uporabnih in sila poceni kalibrih; .50AE in .44 Magnum, ki jih Desert Eagle požira preko sistema odvzema plinov in rotirajočega zaklepa, kot ga običajno najdemo v polavtomatskih puškah. OK, sarkazem na stran, vsaj kar se cenovno ugodnega streliva za Desert Eagle tiče, žal tako strelivo ne obstaja. V kalibru .50AE je kapaciteta nabojnika 7 nabojev, v .44 Magnum pa jih ima srečni lastnik v nabojniku 8 kosov. Desert Eagle je velika zver, oba modela sta dolga 273mm, od tega je cev dolga 152mm. Razdalja med merki je radodarnih 216mm, da uspešno dosežete sprožilec potrebujete zajetnih 70mm. Zaklep je širok slabih 32mm, pištola pa je visoka 159mm.
Teža prav tako ni zanemarljiva, zatorej, če želja po jeklenemu krepelu ostaja, začnite hodit na fitness, kajti okoli boste prenašali dobra 2kg teže, brez streliva v okvirju. Oba modela imata na cevi vdelano picatinny tirnico, ročajne platnice so z materiala G10 in so bojda anatomsko oblikovane, kot je razvidno z slike. Vseeno pa za prijetno držanje puščavskega orla potrebujete tako zajetno roko kot tudi kar nekaj moči, anatomske platnice gor ali dol. Priporočena maloprdajna cena Apokaliptičnega Desert Eaglea v mat belo/siviem izgledu je v ZDA $1.898 za model v kalibru .44 Magnum in $1.922 za model v kalibru .50AE.
Nekako dvomimo, da bo prav veliko teh primerkov zajadralo čez lužo na staro celino. Vsekakor upam, da kak primerek zaide v naše kraje, še toliko bolj upam, da se ga bo novi lastnik razveselil in ga uporabljal še za kaj drugega kot za res drag obtežilnik za papir. Žal Desert Eagle izgleda fenomenalno v vitrini ali na malem in velikem ekranu, kjerkoli drugje ima uporabnost sila majhno, največkrat zaradi teže, ergonomije in cene streliva.
Novica je povzeta po Guns.com, avtorice Eve Flanigan, slikovni material Magnum Research.